
Sõiduki identifitseerimisnumber on VIN. Selle annab välja tootja ja see koosneb 17 tähemärgist – numbritest ja tähtedest, välja arvatud tähed I, O ja Q. Igasse tähemärki on kodeeritud oluline teave.
VIN-i dekodeerimine FAW-s pole keeruline. Internetist võime leida palju skeeme, mis võimaldavad meil dekodeerida antud sõiduki kohta käivat teavet. VIN-i kolm esimest positsiooni koodivad piirkonda ja sõiduki tootja nime. Hiinas valmistatud FAW puhul peaks iga VIN algama L-tähega. Järgmised tähed positsioonides 4 kuni 9 tähistavad sõiduki tüüpi. Need võivad sisaldada teavet kere konstruktsiooni ja tüübi kohta. Punktides 10 kuni 17 olevaid märke kasutatakse konkreetsele sõidukile kordumatu numbri määramiseks.
Dekodeeri VIN Faw
Enne FAW ostmist tasub VIN-iga kontrollida sõiduki ajalugu.
Tänu VIN-numbrile võime teada mitte ainult meid huvitava sõiduki tootmisaastat või marki. Samuti võimaldab see lühike kood saada teavet meie sõiduki ajaloo kohta, olenemata sellest, kas see on sattunud õnnetusse või on see imporditud välismaalt.
Loodud aruanne on hindamatu abi sõiduki kontrollimisel. Selles sisalduvad andmed on põhiline teave, mis on vajalik auto ajaloo tundmaõppimiseks. Kogu saadud aruandes sisalduv teave on hädavajalik ja isegi vajalik element auto kontrollimiseks enne ostmist.
Mis on VIN-number?
VIN ehk sõiduki identifitseerimisnumber on ainulaadne sõiduki identifitseerimisnumber, mis sisaldab palju ja olulist teavet auto kohta. VIN sisaldab järgmist teavet: tootjariik, mudeliaasta, ajami tüüp, mootori versioon, varustuse võimalused.
VIN-numbreid kasutati esmakordselt 1954. aastal Ameerika Ühendriikides. Autotootjad, näiteks Faw, sildistasid oma autod juba niimoodi. Seda tüüpi märgiseid hakkasid tootjad kasutama Euroopas. Esimesed numbrid tundusid aga teistsugused. Alles 1980. aastatel (täpsemalt 1981. aastal) leppisid maailmatootjad koos Ameerika tootjatega selles küsimuses lõpuks kokku.
1981. aastal ühtlustas Ameerika Ühendriikide riiklik maanteede liiklusohutuse amet selle vormi. Müüdud autod peaksid sisaldama 17-kohalist VIN-numbrit, mis ei sisalda tähti I (I), O (o) ega P (q) (segiajamise vältimiseks numbritega 1 ja 0).
Seetõttu on politsei, kindlustusseltside ja kasutatud autode müüjate töö hõlbustamiseks välja töötatud ühtne standard. Sellest ajast peale on iga auto VIN-is 17 tähemärki – tähed ja numbrid.